ses yalıtım süngeriİ stenmeyen veya rahatsız edici seslere yönelik ses yalıtım süngerleri ve akustik düzenleyici ses emici akustik ses yalıtım süngerleridir. Bir kaç çeşit ses yalıtım süngeri bulunmakta ve hepsi ayrı bir görev için kullanılmaktadır.

Ses yalıtım süngerlerimiz yanmaz ve I. sınıf kalitede olduğu deneylerle ve sertifikaları ile kanıtlanmıştır. Uygulaması kolay ürünlerdir uzun ömürlü bir yapıştırma için solüsyon yapıştırıcıyı önermekteyiz. Süngerpan, akustik ve bariyerli ses yalıtım süngerleri değişik amaçlarla kullanılmaktadır.

 

En kalın ve en yoğun ses yalıtım süngeri daha yüksek derecede ses yalıtımı sağlamaktadır. Yüksek derecedeki seslerin yalıtımında bariyerli ürünleri önermekteyiz.

Ses Yalıtım Süngeri Çeşitleri

Akustik Ses Yalıtım Süngerleri : Piramit, Labirent, Yumurta gibi özel formlarda üretilen akustik düzenleme ve düşük derecede ses kesilmesi istenilen mekanlarda kullanılabilir. Tek başına duvarlara uygulandığında üstün bir ses yalıtımı sağlamaz. Bunun için epdm ağır bariyer veya süngerpan ile birlikte kullanılmalıdır.

Süngerpan Ses Kesici Yalıtım Süngeri : Yüksek yoğunlukta üretilebilen duvara tavana hatta titreşim emici olarak zeminlere uygulanabilen atık süngerlerin tekrar bir araya sıkıca toplanması ile oluşturulan ses yalıtım süngeri çeşitidir. Tek başına keseceği ses oranı kalınlığı ve yoğunluğuna göre belirlenir. Yetersiz kalacağı bölgelerde epdm bariyerli modelleri kullanılabilir.

Bariyerli Ses Yalıtım Süngerleri : Bariyerli ses yalıtım süngerleri daha öncede bahsettiğimiz gibi diğer süngerlerin yetersiz kaldığı bölgelerde kullanılmaktadır. Üstün bir ses yalıtım ürünü olan bariyerli ürünler iki yalıtım süngeri arasına kauçuk ses bariyeri uygulanması sonucu ortaya çıkan üründür.

Ses Yalıtım Süngerleri yanmazlık özellikte olup birinci sınıf ürünlerden üretilmektedirler. Mükemmel ses yutum değerlerine sahip süngerler tek başına eko, yankı gibi problemlere karşı akustik düzenleme amaçlı kullanılmaktadır. Eğer yoğun bir ses kesintisi sağlansın isteniyorsa Epdm Kauçuk Ses Bariyeri denilen malzemeyle lamine edilerek kullanılması gerekmektedir. Yoğunluğu ve kalınlığı fazla olan akustik süngerler yüksek derecedeki ses kesintisi için kullanılmaktadır. Akustik Süngerlerin farklı desenlerinin olması ses yutum oranında değişkenlik göstermez. Yumurta, Piramit, Spesiyal, Labirent ve Düz Sünger modelleri ile eko, yankı gibi ses problemlerini kesebilir ayrıca dekoratif bir görünüm katabilirsiniz.

İstenilen ebatlarda üretimi sağlanan süngerler Ofis Odası, Stüdyo Odası, Toplantı Odası, Ses Kayıt Odası, Reji Odası gibi alanlarda kullanılmaktadır. Tüm yanmazlık sertifika ve belgelerine sahip süngerler ile kaliteli bir ses yalıtım uygulaması yapabilirsiniz.