Akustik Ses Yalıtımı

Sesin ortamdaki yayılmasını kontrol altına alarak kaliteli bir düzen elde edilebilmektedir.Amaç ortamdaki akustiği düzenlemek ve istenmeyen rahatsızlık hissi uyandıran tempodaki sesleri belli bir oranda kesmeyi sağlamaktadır. Akustik süngerler birinci sınıf malzemelerden üretilerek kaliteli ses yalıtım süngerleri elde edilmiştir. İstenilen renk, desen ve ölçülerde üretilen akustik süngerler bir çok alanda kullanılabilmektedirler.

Farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilen süngerler ortamın ses temposuna göre uygun olanı seçilmektedir. Eko, yankı gibi ses problemlerine karşı uygulanan süngerler epdm kauçuk ses bariyeri ile birlikte uygulandığında direk ses kesintisini sağlamaktadır. Yanmazlık özellikteki süngerlerin desenler arasında ses yutum değerinde farklılık bulunmamaktadır. Labirent, Spesiyal, Yumurta, Piramit ve Düz modeli mevcut olup 100cmx 100 cm ebatlarında üretilmektedir.

Akustik Süngerlerin kendinden yapışkanlı modelleri mevcut olup tamamen kulanım kolaylığı sağlamaktadır. Açık gözeneklere sahip süngerler ses emiliminde etkili bir performans sağlamaktadırlar. Akustik Süngerlerin ayrıca Basotect Melamin denilen antibakteriyel yanmaz özellikte bir modelide mevcuttur. Genellikle uygulama alanları Stüdyo, Ses Kayıt, Reji, Sinema Salonu gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Farklı yoğunluk ve kalınlıklara sahip süngerler ses emilimi ve ses yutumu dışında epdm kauçuk ses bariyeri denilen malzeme ile birlikte lamine edildiğinde direk ses geçişini kesmektedir. Akustik düzenleme ses yalıtımı uygulaması yapmak için yanmaz akustik süngerler, yoğun ses tempolarının kesintisi sağlanması için ise bariyerli süngerlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yanmazlık özelliğe sahip süngerler Ofis Odası Ses Yalıtımı, Sinema Salonu Ses Yalıtımı, Reji Odası Ses Yalıtımı, Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı, Stüdyo Odası Ses Yalıtımı gibi bir çok alanda uygun ebatlarda üretilerek uygulaması yapılabilmektedir.