Akustik Paravanlar dekoratif bir ses yalıtım malzemeleridir. Bu paneller ortamda ses yalıtımı sağlayarak ortamın daha ferah olmasını sağlamaktadır. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgası geri yansıyarak ses seviyesini azaltmaktadır. Ses yalıtım malzemesinden birisi de baffle tavan panelleridir.Bu paneller ses yalıtımı sağlayıp ortamda iç ferahlatacak bir görüntü sağlayan akustik düzenleme panelleridir.Çok yüksek frekanslı seslerde etkili olamasa da ortamda oluşan yankılanma, eko, ses karmaşasını çözmek için birebir şık ses yalıtım ürünleridir.

Yoğun ses temposunun olduğu alanlarda eko, yankı gibi ses problemlerinin düzenlenmesini sağlamaktadır. Baffle, özel camyünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha verimli bir ortama kavuşmasını sağlamaktadır. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasındaki enerji, panelin gözeneklerinde sürtünme sebebi ile ısı enerjisine döünüşerek yüzeyden geriye yansıyan ses enerjisini azaltmayı sağlar.

 

Akustik Baffle Tavan Panelleri yoğun ses temposunun olduğu ortamlarda yankılanma, eko, ses karmaşasını çözmek için kullanılan ses yalıtım malzemelerindendir. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgası geri yansıyarak ses seviyesini azaltmaktadır. Baffle, özel cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasındaki enerji, panelin gözeneklerinde sürtünme sebebi ile ısı enerjisine dönüşerek yüzeyden geriye yansıyan ses enerjisini azaltmaktadır. 

Kullanım alanları; Toplantı salonu ses yalıtımı, Konferans salonu ses yalıtımı , Müzik odası ses yalıtımı, Derslikler, Anfi ses yalıtımı, Yemekhane ses yalıtımı, Spor merkezi ses yalıtımı, Açık ofis ses yalıtımı, Çağrı merkezi ses yalıtımı, Fuar alanı ses yalıtımı vb. ses yankılanmasının sorun olduğu bir çok alanda kullanılabilir, dekoratif görünümlü olup istediğiniz renk ve format da imal edilebilir.

Baffle, içerisindeki özel cam yünü sayesinde, işletme içerisinde çalışan makine veya aletlerin çıkarmış olduğu gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasındaki enerji, panelin gözeneklerin de sürtünme sebebi ile ısı enerjisine dönüşerek yüzeyden geriye yansıyan ses enerjisini azaltmaktadır.