AKUSTİK AHŞAP PANEL

Akustik Ahşap Paneller ses yutucu, mekanlardaki akustik ihtiyaca dönük olarak kullanılabilen ses yalıtım malzemeleridir. Doğal kaplamalı, cilalı ve lake boyalı olarak uygulanabilmektedir. Kaliteli bir ses yalıtımı sağlayan ahşap paneller sesi soğurmaz,  bir miktarını yutarak sesi doğru yöne yansıtır.

Akustik Ahşap Panel

Delikli akustik paneller belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması ile akustik performans sağlayan ahşap panellerdir. Yüzeydeki delik sayısı ve çapları akustik performansı önemli ölçüde etkilemektedir. Akustik ahşap duvar panelleri konferans salonları, tiyatro, sinema salonu, büyük avm'ler, restoran ve cafeler, tv kanalları, büro ve ofis, çağrı merkezleri gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahiptir.

AHŞAP AKUSTİK PANEL

Akustik ahşap paneller yankı ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneller kullanılarak imal edilmektedirler.Derzli ve delikli modelleri opsiyoneldir.Delikli ahşap panelin üzerine belirli aralıkları ile deliklerin açılması ile akustiklik özellik kazanan panellerdir. 

Akustik Ahşap PanellerAkustik Ahşap Panel

AHŞAP DUVAR PANELLERİ KULLANIM ALANLARI 

 

Toplantı odaları, konferans salonları, ofis, kongre salonları, telekonferans salonları, büyük parti ve düğün salonları, organizasyon fuarları gibi daha bir çok kullanım alanı olup dekoratif amaçlı ve ses yalıtımı amaçlı kullanılırlar.

Akustik Ahşap PanelAkustik Ahşap Panel

Akustik Delikli Ahşap Duvar Paneli 

Kapalı ortamlarda gürültüyü emen veya yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan slotlu ahşap delikli perforeli panellerdir. Üzerleri delikli ve derzlidir. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf/Lam ahşap paneller kullanılarak üretilmektedir.

Delikli akustik paneller, ahşap panelin üzerine belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılmasıyla akustiklik özelliğini kazanan panellerdir. Bu paneller üzerindeki delik çapı ve delik sayısı, panelin perforasyon oranını yani akustiklik özelliğini belirler. Her panelin arkasında Soundtex marka akustik bez bulunmaktadır.